Ανοικτό κάλεσμα του Δήμου σε Βυρωνιώτες Street Artists, ενόψει της Παγκόσμιας Ημέρας Τεχνών του Δρόμου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα των Τεχνών του Δρόμου και της Ελεύθερης Έκφρασης στους δημόσιους χώρους, που γιορτάζεται το τελευταίο Σάββατο του Οκτώβρη, ο Δήμος Βύρωνα καλεί όλους τους Βυρωνιώτες street artists και όχι μόνο, που επιθυμούν να συμμετέχουν σε καλλιτεχνικές παρεμβάσεις σε καμπίνες KV, κουτιά της ΔΕΗ και λοιπούς δημόσιους εξοπλισμούς, να αναλάβουν δράση.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να καταθέσουν την πρότασή τους, με ελεύθερο θέμα, σε ένα αρχείο PDF που θα περιλαμβάνει: σύντομο βιογραφικό (maximum 150 λέξεις) και περιγραφή της ιδέας (maximum 150 λέξεις) σε ηλεκτρονική μορφή στο Γραφείο Δημάρχου grafdim@dimosbyrona.gr.

Από την πλευρά του Δήμου θα καλυφθεί το κόστος όλων των υλικών, τα οποία οι καλλιτέχνες έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν οι ίδιοι, για να αναπτύξουν το έργο τους.