Το γραφείο επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων του Δήμου Βύρωνα εξέδωσε δελτίο τύπου στο οποίο αναφέρει:

Ο Δήμαρχος Βύρωνα Γρηγόρης Κατωπόδης και η Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας του Δήμου, σε συνεργασία με το δίκτυο Mother’sWingsGreece, σας καλούν να παρακολουθήσετε την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου και ώρα 19.00 τη διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα «Μια ιστορία από τα παλιά: γυναίκες, παιδιά και βία».

Με αφορμή τα γεγονότα της επικαιρότητας, με τον αμείωτο ρυθμό γυναικοκτονιών και περιστατικών ενδοοικογενειακής βίας, η εκδήλωση αυτή στοχεύει στην  ενημέρωση και  ευαισθητοποίηση, σε θέματα  πρόληψης και αντιμετώπισης του φαινομένου.

Το link παρακολούθησης μέσω YouTube θα βρίσκεται αναρτημένο στην ιστοσελίδα του Δήμου: www.dimosbyrona.gr