Ενημέρωση σχετικά με τη Λέσχη Ανάγνωσης Δήμου Καισαριανής

Με ιδιαίτερη χαρά καταγράψαμε το μεγάλο ενδιαφέρον συμμετοχής στη Λέσχη Ανάγνωσης Δήμου Καισαριανής και τις ερωτήσεις για τη λειτουργία της.

Η Λέσχη Ανάγνωσης προϋπήρχε για κάποια χρόνια στην Καισαριανή ως ιδιωτική πρωτοβουλία μεταξύ συμπολιτών, υπό τον συντονισμό του κου Πέτρου Δερβάκου.

Ως Λέσχη Ανάγνωσης Δήμου Καισαριανής ξεκίνησε να λειτουργεί από τον Οκτώβριο του 2021, κατόπιν πρόσκλησης του Δημάρχου Καισαριανής, Χρήστου Βοσκόπουλου, προς τον κο Δερβάκο προκειμένου να ενσωματωθεί η δραστηριότητα της Λέσχης στις Δράσεις του Δικτύου Πόλεων Κατά του Φασισμού, υιοθετώντας και μια σχετική θεματολογία.

Εξαιτίας των μέτρων προστασίας κατά του Covid-19 υπάρχει ένας περιορισμός στον αριθμό των ατόμων.

Όσοι από εσάς ενδιαφέρεστε να συμμετέχετε, μπορείτε να στείλετε επιστολή ενδιαφέροντος στο dimos@kessariani.gr με τα στοιχεία σας και τίτλο “Λέσχη Ανάγνωσης Δήμου Καισαριανής” και κάποιος υπεύθυνος θα επικοινωνήσει μαζί σας για τις λεπτομέρειες.

Για περισσότερα σχετικά με τη Λέσχη Ανάγνωσης δείτε ΕΔΩ