Το γραφείο τύπου-επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων του Δήμου Βύρωνα αναφέρει:

Η Δημοτική Επιτροπή Ισότητας (ΔΕΠΙΣ) Βύρωνα και το Δ.Σ. της Πανιωνίου Στέγης Βύρωνα, σας προσκαλούν στην εκδήλωση για την Ημέρα της Γυναίκας, το Σάββατο 12 Μαρτίου στις 18.00, στο εντευκτήριο της Στέγης (Ανακρέοντος 6-8 Πλ. Αγίου Λαζάρου, Βύρωνας).

Στην εκδήλωση θα απευθύνει χαιρετισμό ο Δήμαρχος Βύρωνα, Γρηγόρης Κατωπόδης. Θα μιλήσουν επίσης, η πρόεδρος της ΔΕΠΙΣ και δημοτική σύμβουλος Σοφία Δασκαλάκη και η Χάιδω Ορφανού, μέλος του σωματείου γυναικείων δικαιωμάτων «το Μωβ», διαχειρίστρια της δράσης «Mother’s Wings Greece». Την εκδήλωση θα συντονίσει η Ελένη Βασιλοπούλου, Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής της Δύναμης Ζωής.

Θα ακολουθήσει καλλιτεχνικό πρόγραμμα με την Μαργαρίτα Παναγούλια-Αποστολοπούλου και τον Δημήτρη Κωσταβασίλη. Η ποιήτρια Βίκυ Δερμάνη θα διαβάσει αποσπάσματα από το έργο της.