Ο Δήμος Καισαριανής συγχαίρει τον Καισαριανιώτη πρωταθλητή Ταεκβοντο, Ιωάννη Παπαδόπουλο
Ο αθλητής του συλλόγου Α.Σ. ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ, Ιωάννης Παπαδόπουλος, αφού κατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων της Χαλκίδας, στις 27-28 Οκτωβρίου 2021, εξασφάλισε την είσοδό του στην Εθνική Ομάδα Εφήβων Ταεκβοντο και εκπροσώπησε την χώρα μας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων που διεξήχθη στο Σεράγεβο της Βοσνίας – Ερζεγοβίνης στις 12-15 Νοεμβρίου 2021.
Ο νεαρός αθλητής έμεινε εκτός μεταλλίων εξαιτίας μιας ήττας για έναν μόλις πόντο.
Για εμάς όμως η κατάταξή του ως 5ος σε ολόκληρη την Ευρώπη είναι μια τεράστια νίκη.
Η Δημοτική αρχή, ο Δήμαρχος, Χρήστος Βοσκόπουλος προσωπικά και ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, Γιάννης Τσιροζίδης, θέλουν να συγγχαρούν και να ευχαριστήσουν τόσο τον Καισαριανιώτη πρωταθλητή όσο και τον προπονητή του, Νικόλαο Τζανακάκη, για την τεράστια επιτυχία.
Παρά τις αντίξοες συνθήκες των τελευταίων δύο ετών, ο νεαρός Καισαριανιώτης με τις επιτυχίες του, δίνει ελπίδα τόσο στους συναθλητές του όσο και σε εμάς.
Ευχόμαστε να ακολουθήσουν πολλές ακόμα νίκες για τους αθλητές της πόλης μας!