Ο Δήμος Καισαριανής με Δελτίο Τύπου μας ενημερώνει:

Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας: Συμμετέχουμε στον σχεδιασμό της πόλης μας, διεκδικώντας μια καλύτερη ποιότητα ζωής

08.03.2022

Σχεδιάζουμε από κοινού μια πόλη που ανταποκρίνεται στις ανάγκες μας

Παίρνουμε μέρος στις διαδικασίες λήψης αποφάσεων και συμμετέχουμε στην ανοιχτή συζήτηση που διεξάγεται με αφορμή το Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) του Δήμου Καισαριανής.

Καταθέτουμε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στην καθημερινότητά μας στην πόλη αλλά και τις προτάσεις μας για την επίλυσή τους.

Θέτουμε τις προτεραιότητες, τις προτιμήσεις και τις ανάγκες μας, είτε είμαστε πεζοί, είτε επαγγελματίες της πόλης, γονείς μικρών παιδιών, χειριστές αναπηρικών αμαξιδίων, μαθητές, ηλικιωμένοι, ή ακόμη και ποδηλάτες που επιθυμούμε να μετακινούμαστε με το ποδήλατό μας ή να το απολαμβάνουμε ως σπορ με ασφάλεια εντός του αστικού ιστού.

Μπορούμε όλοι να καταθέτουμε τις απόψεις μας, πατώντας στον εξής σύνδεσμο:

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ – ΣΒΑΚ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (wordpress.com)

Στον παρακάτω συνδέσμο υπάρχουν τέσσερα (4) διαφορετικά ερωτηματολόγια, που συγκεντρώνουν εξειδικευμένες πληροφορίες:

ΕΡΕΥΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΩΝ – ΣΒΑΚ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ – ΣΒΑΚ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (wordpress.com)

Ενημερώνομαι – Συμμετέχω – Παίρνω θέση για το μέλλον της πόλης μου