Το γραφείο επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων του Δήμου Βύρωνα εξέδωσε Δελτίο Τύπου στο οποίο αναφέρει:

Βύρωνας, 10/1/2022

Οι δημαιρεσίες του Δημοτικού Συμβουλίου Βύρωνα 2022

Tο Προεδρείο Δημοτικού Συμβουλίου και τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής και Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, εξέλεξαν οι δημοτικοί σύμβουλοι την Κυριακή 9 Ιανουαρίου 2022, σε ειδική -δια ζώσης- συνεδρίαση στο Δημαρχείο της πόλης.

Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου αναδείχθηκε εκ νέου ο Γεώργιος Πλακίδας, δημοτικός σύμβουλος της παράταξης «Δημοτική Πρωτοβουλία Στάση Βύρωνα», Αντιπρόεδρος η Ιουλία Κιούπη, δημοτική σύμβουλος της παράταξης «Νέα Εποχή Βύρωνα, Χρήστος Α. Γώγος» και Γραμματέας ο Γεώργιος Λέλος, δημοτικός σύμβουλος της παράταξης «Μαζί για τον Βύρωνα».

Μετά την εκλογή του Προεδρείου του Δημοτικού Συμβουλίου ο Πρόεδρος, κάλεσε το Συμβούλιο να προβεί στην εκλογή των τακτικών και αναπληρωματικών μελών της Οικονομικής Επιτροπής και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής για την περίοδο 9/1/2022 έως 31/12/2023.

Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής ορίστηκε με απόφαση Δημάρχου, ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών, Διοικητικών Υπηρεσιών Δημήτρης Κόκκαλης.

Πρόεδρος της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής ορίστηκε ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Μιχάλης Καραγιάννης.

Των δημαιρεσιών προηγήθηκε η καθιερωμένη κοπή της πίτας για το νέο έτος με το φλουρί να τυχαίνει στον Δήμο Βύρωνα!